PET ŞİŞELERİ NEDEN KULLANMAMALIYIZ?

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

16522_1434273143549968_8520809780953336239_n

Tüm pet şişeleri atın

Havaların ısınmasıyla suya olan ihtiyacımız daha da artıyor. Daha çok susamaya başlayacağız. Yanımızda su taşımak da günlük alışkanlıklarımızdan biri haline gelecek. Çantamıza atacağımız su elbette bir pet şişenin içinde olacak. Pet şişeler o kadar zararlı ki… Çantanıza onu atmadan önce bir kez daha düşünün, mümkünse ona veda edin. Havaları ısınması pet şişelerin zararını da artırıyor.

Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki pet şişe içerisindeki sıvı tüketiminin verdiği zararların, yıllar sonra bile karşımıza çıkabileceğinin sinyallerini veriyor. İlk başta kalp rahatsızlıkları olmak üzere, kadınlarda pek çok rahatsızlığı tetiklediği belirlenmiştir.

Harvard Üniversitesi School of Public Health araştırmacılarının öğrenciler üzerinde yaptıkları inceleme ve araştırmalardan korkunç sonuçlar elde ettiler. Bu araştırmada; bir hafta boyunca plastik şişelerden su içen öğrencilerin idrarlarındaki incelemede BPA maddesinin yüzde 69 arttığı görüldü. BPA maddesi, dişilik hormonu östrojene benzeyen bir madde. Bu madde büyüme bozukluklarına, doğumsal kusurlara, kalp hastalıkları ile diyabet riski artışına sebep oluyor.

 

Avustralya’nın pek çok bölgesinde plastik şişe sularının satışını yasakladı. Neden yasaklandığını merak ediyorsanız, işte pet şişelerin içinde bizi bekleyen tehlikeler

 

(daha&helliip;)

Okumaya devam edinPET ŞİŞELERİ NEDEN KULLANMAMALIYIZ?