Aspirini ağrı dışında bakın nerelerde kullanabilirsiniz

Spread the love
Aspirin kullanım alanları
Aspirin kullanım alanları

Aspirini sadece başınız veya başka bir yeriniz ağrıığı zaman mı alıyorsunuz?Öyle ise çok şey kaçırıyorsunuz,bilginize..Oysa aspirinin sağlık dışında o kadar çok kullanım alanı var ki!

Aspirinin kullanım alanlarına gelince buyurun aşağıda hep birlikte okuyalım:Aspirini ağrı dışında bakın nerelerde kullanabilirsiniz

Aspirin ile ter lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 4 adet aspirini bir miktar su ile eziyorsunuz.Macun kıvamına getiriyorsunuz.Daha sonra kovaya bir miktar su koyun ve bu aspirinli karışımı suyun içerisine atın ve karıştırarak çözülmesini sağlayın.Daha sonra gömleğinizi bu suyun içerisine koyun ve 1 saat kadar bu suda bekletin. 1 saat sonunda gömleğinizi her zaman ki gibi yıkayın ter lekesinden eser kalmayacaktır.

Aspirin kıl batıklarını giderir: Aspirini (3 adet) aspirini az su ile ezip yine macun kıvamına getirin. Ve kıl batıklarının olduğu yerlere dairesel masaj yaparak sürün.Bu şekilde 10-15 dakika bekletin ve yıkayın.Bu işlemi haftada 1 mutlaka uygulayın.Kıl batıklarınız artık oluşmayacaktır.

Aspirin yüzünüzdeki lekeleri yok eder:Bunun için yapmanız gereken ise 2 adet aspirini ezin ve macun kıvamına gelmesi için bu sefer su yerine elma sirkesi ekleyin ve tam bir macun kıvamı olsun.Temizlemiş olduğunuz cildinize yine dairesel hareketler yaparak yedirin ve bu şekilde 15 dakika bekletip cildinizi yıkayın ve uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin.Bu işlemi haftada 2 kere yapın.

Yine cilt kırışıklıklarını gidermek için yukardaki tarifi uygulayabilirsiniz.Cildinize adeta peeling görevi yaptıracak cildinizi ölü hücrelerden arındıracak karışım ise şöyle:cildinizdeki ölü derilerden arınmak istiyorsanız 2 adet aspirini ezin ve yarım limon suyu ve 1 çay kaşığı karbonat ile karıştırın ve cildinize  dairesel hareketler yaparak uygulayın 20 dakika bekletip cildinizi ılık su ile durulayın.Bu işlemi haftada 2 kere yapın şaşırtıcı sonuçlar elde edeceksiniz.