Boyun kırışıklığından kurtulma yolları

Spread the love

https://i0.wp.com/www.saglikvesifa.com/wp-content/uploads/2011/05/kirisiklik_icin_c%C3%B6z%C3%BCm_yollari.jpg?w=1200
Boyun kırışıklığı yaz ilerledikçe erkek, bayan ayırt etmeksizin insanın yaşlanmaya karşı vücudunun verdiği bir tepkidir.İleri yaşlarda önlem almaz yada önemsenmez ise kırışıklık oranıda artarak çoğalıcaktır.Özellikle bayanların çok yakındığı bu sorun başında önlem alınır ihmal edilmez ise bir sorun olmaktan çıkıcaktır.Boyun kırışıklığından kurtulmak için estetik ameliyatları tercih etmenizden yana değiliz açıkcası.Bu sorunun çözümünü doğal ve bitkisel yöntemlerle ile üstesinden gelebilirsiniz.
Boyun kırışıklığından kurtulma yolları sırası ile şöyle:
Etrafınıza vücutla dik açı oluşturacak şekilde bakın.Boynunuzu omuzlarınızın arasına gömmekten veya çenenizin altına sıkıştırmaktan kaçının. Bu hareketlerin cezası, boyunda erken kırışık oluşumudur.Boynunuzu uyurken de düz tutabilmek için, alçak bir yastık kullanın.Yüzünüzle beraber boynunuzu da nemlendirmeniz ve beslemeniz gerektiğini unutmayın. Hatta boynunuza daha fazla özen göstermelisiniz. Çünkü bu bölge, terleme ile kolayca tahriş olur.Boynunuza sürdüğünüz nemlendirici kreminizi yukarı doğru haretlerle ile tekrarlayın inanın kısa sürede faydasını görüceksiniz.Gün boyunca, boynunuzu ileri doğru uzatıp germek ve başınızı soldan sağa döndürmek gibi basit egzersizler yapın.Esnek ve gergin bir boyuna kavuşmak için yapabileceğiniz spor ise yüzme.
Boyun Kırışıklığından Bitkisel Yöntemle Kurtulma:
Suna Dumankaya bu konuda etkili maskeler sunuyor. Çeyrek avokado, aynı ölçüde limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırılır ve cilde sürülür. Yarım saat bekledikten sonra dairesel hareketlerle masaj yaparak maskeyi çıkarın. Yüzünüzü yıkamadan uyuyun ve sabah ılık suyla yıkayın. Bu karışım gece kremi olarak da kullanılabilir. Suna Dumankaya kırışıklıkları gidermekYeşil çay içerisindeki vitaminler metabolizmayı hızlandırarak cilt altındaki bağ dokusunun sıkılaşmasını sağlar.
için günde 3 fincan yeşil çay içmenizi öneriyor. Suna Dumankaya‘nın kırışıklık için bir diğer çözüm önerisi is şu şekilde: 1 çay kaşığı balmumunu benmari usulü buharda eritin. Üzerine 10 gr kakao, 50 gr susam yağı, 5 gr limon, aynı ölçüde portakal yağı ve 100 gr su karıştırın. Yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin. Ilık suyla cildinizi temizleyin.
Kırışıklıklardan kurtulmak için etkili çözümler
sunan Suna Dumankaya birkaç maske daha öneriyor: 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, aynı ölçüde şap tozu ve 1 adet yumurta akı karıştırılır ve cilde sürülüp 20 dakika beklenir. Ilık suyla temizlenir. Başka bir öneri ise: 1 tatlı kaşığı pastane mayası ve 1 yumurta akı karıştırılır ve cilde sürülür. Aynı şekilde 20 dakika sonra ılık suyla yıkanır. Bu maskeler cildi nemlendirir ve kırışıklıkların oluşmasını yavaşlattığı gibi izlerin azalmasında yardımcı olur.