Dikkat bu vitamin eksikliği ellerde titremeye neden oluyor

Spread the love
Dikkat bu vitamin eksikliği ellerde titremeye neden oluyor
Dikkat bu vitamin eksikliği ellerde titremeye neden oluyor

El titremesi hemen hemen herkesin hayatının bir bölümünde tecrübe ettiği istemsiz ve ritmik bir kas hareketidir.

Genellikle tehlikeli bir durum değildir.Çoğunlukla heyecean,öfke, gibi ani duygu değişimleri ,stres, yorgunluk,Matobolik eksiklik aşırı çay ve kahve tüketimine bağlı olarak görülen el titremesi hangi vitamin eksikliğinde görülür?Dikkat bu vitamin eksikliği ellerde titremeye neden oluyor

Çoğu insanın elinde hafif bir titreme olabilir. El titremesi vücudun bir kısmındaki kasların istemsiz olarak ritmik bir şekilde kasılması ve gevşemesi sonucu ortaya çıkan hareketlerdir.

Kendi başına el titremesi yaşamınzı tehtid eden bir durum değildir. Ancak günlük yaşamınızı zorlaştırabilir. El titremesi normal görülse de istirahat sırasında ya da sosyal ortama çıkıldığında ortaya çıkan el titremesi farklı hastalıkların habercisi de olabilir.

Bunun yanı sıra B12 vitamin eksikliği de el titremesine sebep olabiliyor.Vücutta DNA sentezi, kırmızı kan hücresi olarak bilinen eritrosit,üretimi ve sinir dokusunun yenilenmesi gibi önemli görevleri bulunan B12 vitamininin vücutta eksik olması durumunda el titremesi yaygın olarak görülür.

Kan şekerindeki düşüşte el titremesine sebep olabilir.