Dileklerin gerçekleşmesi için dua

Spread the love
Dileklerin gerçekleşmesi için dua
Dileklerin gerçekleşmesi için dua

Allah’ın hikmeti ile okunacak dilek duası. bir çok kişinin dileklerine kavuşmasında vesile oluyor.iŞTE ÇOK ETKİLİ DİLEK DUASININ OKUNUŞU VE ANLAMI

İnsan yapmak istediği erişmek istediği bir durum için dilek duası okuyabilir.Çok etkili dilek duasının Türkçe ve arapça okunuşunu sayfamızda sizler için paylaştık.Dilek duası nedir?Allah yarattığı kullarına kendisinden devamlı istemelerini emretmiştir.Allah’ın böyle bir emir vermesinin nedeni insanların aciz olması ve bazı şeylere erişmede sıkıntı yaşıyor olmaları.Dilek duası ise Allah’ın hikmetine sığınarak istedikleri bir şeye erişebilmek için Allah’tan istemeleridir.Bu dua’yı okuyanların duaları Allah’ın izni ile kabul olur.Yeter ki saf ve gönül kalbi ile doğru okuyun.Duaya başlamadan evvel abdestinizi alın ve 3 kere besmele çekin.Sonrasında fatiha süresini okuyup duaya başlayın.

Dileklerin gerçekleşmesi için dua

Dilklerin gerçekleşmesi için okunacak dua’nın arapçası:‘Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.’

Bu çok etkili olan dilek duasının Arapça okunuşu şeklidir. İslam dininin ileri gelenleri, bu duanın mutlaka saf kalple okunması ver gerçekleşmesi istenen şeyin öncesinden ve sonrasından belirtilmesi gerektiğini söylerler. Duayı Arapça okumanın hayırlara vesile olduğu da yine alimlerce belirtilmiştir.

Dua’nın Türkçesi:Allah’ım Senin razı olmadıklarından ve yaptıklarımdan beni affet. Yapmadıklarımı da yapmamdan koru beni ey Allah’ım. Kendisinden hiçbir ilah bulunmayan Hay, Kayyum ve Azim olan Allah’a istiğfar eder, günahlarımdan pişman olup, sadece ona sığınırım.’

İslam alimleri, dilek duasının okunmasından önce zikirlerin eksik edilmemesini söylerler. Bu zikirler elbette Allah’ın isimleridir. Alimler, zikir edilmesinin şeytanı kovacağını, böylece duanın yerine daha kolay ulaşabileceğini söylerler. Dua ile birlikte ‘Ya Rahman, Ya Allah, Ya Rahim, Ya Kadir, Ya Kavi’ isimleri 70 sefer mümkünse zikir edilmelidir.

Allah, kullarım benden istesinler diye buyuruyor. Allah’tan istemek, ona yalvarmak ayıp değildir. Gerçek, samimi Müslüman herkesin ortasında namaz kılarken bile, Allah’la konuştuğunun farkında olandır. Ağlayandır, heveslenir.

Ancak ondan ister. Allah’tan istenen safi dileklerin hiçbiri geri çevrilmez. Aslında tüm dualar dilektir. Kimisi şifa bekler, kimisi ihsan. Allah der ki isteyince, kendin gibi ister. Kul olduğunun farkında ol. Büyüklenme, tasalanma. Sen acizsin ki bunu anlayamazsın. Dilek duasının hikmetlerini şöyle sıralayalım.

 Kişinin ne muradı varsa, yakın zamanda bunun gerçekleşmesine, Allah’ın inayetiyle vesile olur.

– Hangi amaçla yapılırsa yapılsın, temiz kalple yapılması, kişinin istediğine muvaffak olmasına yardımcı olur.

– Hastalığın iyileştirilmesi, kısmetin açılması, işlerin yoluna girmesi için yapıldığında, tüm bunların insanın istediği şekilde yoluna girdiği söylenir.

– Dilek duasının en önemli fazileti, kul olunduğunun farkına varılmasıdır. İsteyen kişinin, istediğinin ne kadar büyük olduğunu kabul etmesi ve ona yalvarmasıdır.