Diş tartarlarınızı bu yöntemle yok edebilirsiniz

Spread the love
Diş tartarlarınızı bu yöntemle yok edebilirsiniz
Diş tartarlarınızı bu yöntemle yok edebilirsiniz

Her ne kadar ağız hijyeninize dikkat etsnizde ağzınızda hala mikroplar var.Diş plağı adı verilen yapışkan bir bir film yapmak için proteinler ve besin yan ürünleri karışırlar.Ve bu da dişlerinizi kaplar.Diş eti çizginizin altına girer.

Dolgulara ve diğer diş içlerine yapışırlar.Plak (tartar) diş bitişine zarar verebilecek ve boşluklara yol açabilecek mikrop taşır.Ancak bu plakları düzenli olarak temizlersenizkalıcı diş çürüğü ve diş eti hastalığından korunabilirsiniz.Her durumda, plak dişlerinizde kalırsa ve tartar halinde katılaşırsa daha büyük sorunlar ortaya çıkar. Dahası, kalkülüs olarak adlandırılan Tartar, diş eti çizgisinin altında ve üzerinde şekillenir. Sert ve geçirgendir ve diş etlerinin ve diş eti hastalıklarının azalmasına neden olabilir. Plakları dışarı atmanın en az zorlu yolu, dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamaktır. Kıllar parçalanmaya başladığında her üç ila dört ayda bir en ufak bir şekilde yerine koyduğunuz hassas bir diş fırçası kullanmalısınız. Ayrıca, plağı tahliye etmede geleneksel bir diş fırçasından daha başarılı olabilecek elektrikli bir diş fırçası kullanmayı düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, plak fırçalanmadıktan sonra bir kez daha hızlı bir şekilde amaşıyor. Birkaç uzman, plak birikimini tahliye etmek için evde diğer ilaçları reçete eder. Bunlar, pop ilaçlarını çeken ve ısıtan yağları içerir.

Diş tartarlarınızı bu yöntemle yok edebilirsiniz

1-Di,ş fırçalamada kabartma tozu kullanımı:Kabartma tozu ile dişleri fırçalamak diş plaklarını yok etmenin en güvenli yollarından birisidir.

2-Florürlü diş macunu kullanımı:Diş macunu formüllerinin sürekli olarak florür içermesinin harika bir nedeni vardır.Bu madde diş bitişini kuvvetlendirir.Ve asitli besinlerden ve içeceklerden ötürü diş çürüme olasılığını azaltır.

3- Gliserin ve Aloe vera kullanımı:Aloe vera jelinin faydaları gerçekten nerde ise saymakla bitmiyor.Bir kap su alın ve içerisine 1 çay kaşığı aloe vera ekleyin.Ve 43 çay kaşığı gliserin ekleyin ve bu karışımla dişlerinizi fırçalayın.

4 -ebze ve meyve kullanımı:Bu genellikle çok yönlü ve inanılmaz bir ip ucudur.Sevsenizde sevmesenizde sebzeler harika bir çözümdür.Dişlerinizin sağlığı için elma,kereviz,havuç ve biberi yemeye başlayın.