Eurovision 2011 Parçamız

Spread the love


YÜKSEK SADAKAT – Live It Up (Eurovision Dusseldorf 2011)
Eurovision 2011 şarkımız ingilizce olacak. 2011 Eurovision şarkı yarışmasında bizi temsil edecek olan Yüksek sadakat konu ile ilgili basına açıklama yaptı.
Yılbaşı akşamından birgün önce durumdan haberdar olduklarını söyleyen grup. Grup konu ile ilgili hertürlü yoruma açık olduklarını belirttiler.
Müzik Ustalarının Yüksek Sadakat Yorumları:
Kendilerine özgü olurlarsa şansı yüksek!
Ali Rıza Binboğa: Bence iyi bir seçim. Çok kendine özgü bir grup. Solistleri çok iyi. Geniş bir ses performansı var. Bana kalırsa vokalin sesinin maharetini kullanabileceği birşarkı yaparlarsa iyi olur. Bir önceki kazanana öykünmektense kendilerine özgü olurlarsa şansları yüksek. Ama yine de fal açamayız.
TRT ciddi bir kurum, rock gruplar müziğe daha ciddi bakıyor!
Sezen Cumhur Önal: Müziği müzik gibi yapan insanlar. Çok iyi bir seçim. Başarılı olacaklarına eminim. Yani yaptıkları müzik çok doğru bir müzik olacaktır. TRT ciddi bir kurum ve anladığım kadarıyla müzikte de ciddiyeti arıyor. O ciddiyeti de bu gruplarda buluyor. Bizde rock gruplar müziğe daha ciddi bakıyor.
Doğru seçim ama Şebnem Ferah’ı da düşünsünler
Özdemir Erdoğan: Yüksek Sadakat’i beğenerek izliyorum. Benim aklıma Şebnem Ferah gelmişti. Bu ismi de bir ara düşünmeleri gerekiyor. Yine Yüksek Sadakat’in de doğru seçim olduğuna da inanıyorum. Şarkıları hangi dilde olursa olsun başarılı olacaklar
Metin Özülkü: Yüksek Sadakat çalışmalarını uzun zamandır yakından takip ettiğim başarılı bir grup. Yarışmaya hazırlayacakları şarkı hangi dilde olursa olsun oldukça başarılı olcaklarına inanıyorum. Müziklerindeki, tını evrensel bir yanları olduğunu hissettirıyor.
Garo Mafyan: Eurovision kurumlar arası bir yarışma olduğundan olumlu bir seçim. Uluslararası bir arenada olduğundan bence dil olarak İngilizce seçilmeli. Yolları açık olsun.
İzzet Öz: Yüksek Sadakat, güzel gruptur. Öncelikle onları kutlamak lazım. TRT bir kurum ve bu kurum kendine göre bazı araştırmalar, onun sonucunda da seçimler yapıyor. Seçilene saygı göstermek lazım. Başka sanatçılar da vardı ama mademki bu grup seçildi, yapacağımız sonuna kadar onlara destek vermek.
2010 Eurovision İkincisi maNga: Grup olarak yarışmaya bu yıl da bir rock grubunun katılıyor olmasından dolayı mutluyuz. Yüksek Sadakat bizim de birlikte projelerde yer almaktan, konserler vermekten ve bir arada olmaktan memnun olduğumuz grupların başında geliyor. TRT yetkilileri bu kararı alırken yılların birikimine dayanan değerlendirmelerde ve çalışmalarda bulunuyorlar. Konuyu enine boyuna tartıp en doğru kararı vermişlerdir. Yüksek Sadakat’in müziğiyle, anlattıklarıyla ve duruşlarıyla Türkiye’yi bu platformda en iyi şekilde temsil edeceğinden eminiz. İyi eğlenceler ve başarılar dileriz.
Seyyal Taner: Türkiye’nin yüzü olarak çok güzel bir seçim. beğenerek dinlediğim bir grup Umarım kazınırlar, şansları bol olsun.
Sibel Tüzün: TRT seçtiğine göre, Yüksek Sadakat’de bunu kabul ediyorsa bize düşen onları desteklemektir. Canlı performans yapmaya alışık olan şarkıcı ve grupların gitmesi Eurovision’da her zaman artıdır.
Eurovision Ustamızın Yorumu
Bülent Özveren: Son dört yılda kaç kez grupla gittik. Benim beklentim bu yıl kadın sanatçıyla gidilmesinden yanaydı. Ama tabii bu kurumun tercihidir. Gruplar hakkındaki fikirlerini onlara sormak gerekir. Dil konusu ise sanatçıya kalmıştır. Kendilerini nasıl istiyorlarsa öyle ifade etmeliler. Ben grubu çok iyi tanımıyorum ama bu süreçte halkın sevgisinin ve desteğinin yanlarında olması çok önemli.