Karaciğer yağlanması için maydanoz limon kürü:

Spread the love

[genclik-iksiri.jpg]
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Maydanoz-limon kürünün Karaciğer yağlanması (Hepatosteatoz) için mükemmel bir yardımcı tedavi olduğunu açıkladı.

Maydanoz-Limon kürü nasıl uygulanır?
15-16 dal taze maydanozu saplı olarak elinizle biraz parçaladıktan sonra mutfak robotuna yada blendera koyun ve üzerine yarım limon suyu (iki çorba kaşığı) ve yarım su bardağı su ekleyin.
Mutfak robotunuzu çalıştırıp iyice karıştırarak sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına tamamını için. En erken yarım saat sonra kahvaltıya başlayabilirsiniz. Onbeş gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayın ve onbeş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara verin.
Bir hafta ara verdikten sonra tekrar onbeş gün aynı şekilde uygulayın ve kürü sonlandırın. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.
Eğer,orta ya da ileri derecede karaciğer yağlanması söz konusu ise, Maydanoz limon kürüne paralel olarak aynı günün akşam yemeğinden iki saat sonra lavanta kürü de uygulanmalıdır.

Yılda 2-3 kez uygulanacak Maydanoz-Limon kürü ile karaciğer yağlanmasını önlemiş olursunuz.
Karaciğer yağlanması fibroz ya da siroza dönüşebilmekte veya karaciğer kanserine neden olabilmektedir. Bu kürle hem karaciğer yağlanması önlenir hem de karaciğer arındırılır.
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu