KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN SAÇ MASKELERİ

KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN SAÇ MASKELERİ
Kepekli Saçlar  İçin Saç Maskeleri Bir çoğumuzun ortak sorunu “kepek”… Yağlı, normal ya da kuru tüm saç tiplerinde kepek oluşabilir. Saç diplerinde beyaz pullanmalardır. Saçlar yıkandığı zaman diplere yayılır. Kuruyuncada üstlere doğru çıkar. Bu saç sorununuza bitkilerle cevap veriyoruz. İşte saç bakım maskeleri;
Malzeme :
– yarım kahve fincanı soya yağı,
– 1 tatlı kaşığı biberiye,
– 1 çay kaşığı okaliptus yağı,
– 1 çorba kaşığı elma sirkesi,
– 1 kahve fincanu su.
Hazırlanışı ve Uygulanışı :
Bütün malzemeleri karıştırıp saç dipine boya sürer gibi sürüp tarıyoruz .Saç uçlarında karışım gitmesinirve kepeklerin dökülmesini sağlıyoruz,sonra naylon sarıp 2 saat kadar bekletip sulandırılmış sampuanla yıkıyoruz. Bu Maskeyi haftada 1kere yapıyoruz .4 hafta boyunca tekrarlarsanız saçlarınız kepeklerdenkurtulmuş olacaktır.
Not: Eğer saç diplerinizde ağrı varsa karışımın içine 2 tane aspirin koyun çok iyi gelir.
Yoğurt Maskesi
Yoğurdu saç kremi olarak tavsiye ediyoruz. Saçlarınızı önce yıkayın ve sonra durulayın. Ardından saç diplerinize masaj yaparak yoğurdu iyice sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin. Saçlarınızı tekrar duruladıktan sonra, mümkün olduğu kadar az şampuan kullanarak tekrar saçlarınızı yıkayın. Son durulama suyunda 2 kaşık sirkeye kekik, ısırgan otu veya adaçayından hazırlanacak kuvvetli bir karışım kullanabilirsiniz.
Bitkisel Yağlarla Kepekli Saça Maske
Malzemeler :
– 10 damla kekik esansı,
– 25 gram badem yağı,
– 1 çay kaşığı tuz,
– 5 damla limon.

Spread the love