Kısa Kollu Kazak Ve Kolluk Takımı

Spread the love


MALZEME: Süper Saf Yün
RENK NO: 217 (6 yumak)
TIĞNO:0
ÖRGÜ ŞEKLİ: trabzan, zincir
Not: Malzemeler ve renk numaraları nakoya göre verilmiştir.Siz isterseniz değişik marka yün ve değişik renkler kullanabilirsiniz.
Yapılışı:ARKA:47 cm zincir çekilir. Her sıra başında 3 adet zincir çekilerek dönülür. 2 sıra trabzan örülüp her 3 sıradd bir, her iki taraftan 3 kere l’er trabzan eksiltilir. 10 cm örülerek tekrar her 3 sırada bir, her iki taraftan l’er trabzan artırılır. Beden boyu 35 cm ö-rülerek bekletilir.
ÖN:48 cm zincir çekilir. Her sıra başında 3 ddet zincir çekilerek dönülür. 2 sıra trabzan örülüp her 3 sırada bir, her iki taraftan 3 kere l’er trabzan eksiltilir. 10 cm örülerek tekrar her 3 sırada bir her iki taratan l’er trabzan artırılır. Beden boyu 35 cm ö-rülerek bekletilen arka parçayla birleştirilip 1 sıra örülür. Kol e-vi için l’er trabzan kesilir. Beden boyu 62 cm örülerek bitirilir.
KOLLUK:
18 cm zincir çekilir, birleştirilip trabzan örülür. 6 cm de, 12 cm de, 16 cm de, 21 cm de, 23 emde, 27 cm de fer trabzan artırılarak kol boyu 31 cm örülüp, bitirilir. Diğer kolluk da aynı şekilde örülür.
Grafik 1 grafik 2