Maden suyu zayıflatır mı

Spread the love
Maden suyu zayıflatır mı
Maden suyu zayıflatır mı

Maden suları içerdikleri güçlü minerallarden dolayı vücut için çok faydalıdır.Karbondioksitin suda çözünmesi ile elde edilen maden suları sindirimi de kolaylaştırır.

Maden suyu jeolojik ve fiziksel olarak koruma altında tutulan yer altı sularından kuyu açılarak veya kaynaktan doldurularak elde edilmiş ,çözünmüş, katı madde içeriği toplam 250 ppm’den daha az olmayan sulara verilen isimdir.Vücut için gerekli olan kalsiyum,potasyum,demir,iyot gibi mineralleri içerir.Peki maden suyunun zayıflama üzerinde etkisi var mı?

Maden suyu zayıflatır mı

Maden suyunda bulunan kalsiyum ,krmik yapısı,florur ise ağız ve diş sağlığı için çok önemli.Kadınlarda osteoporoz az da olsa hafifletmeye yardımcı olur.Ayrıca regl dönemlerini daha rahat geçirmelerini sağlar.İçerdiği karbondioksit gazı sebebi ile hazmı kolaylaştırdığından mide bulantısını önler.Ayrıca cilde de uygulanabilir ve cildinizin parlamasını sağlar.

Maden suları içerdiği mineraller ve bikarbonat sayesinde sindirime yardımcı olur ve mideyi rahatlatır.Bu nedenle diyetlerde önerilir.Ancak meyveli sodaları tercih etmemelisiniz zira rafine şeker içerirler.Bu nedenle meyveli maden suları zayıflama diyetlerinde ve şeker hastası olanlar da kullanılmamalıdır.