Öksürük ve gribi hemen kesen karışım

Spread the love
Öksürük ve gribi hemen kesen karışım
Öksürük ve gribi hemen kesen karışım

Bu dönemde öksürük ve gribi doğal yollarla yenmenin yollarını araştıran pek kişi var. Korona virüs pandemisinin de devam ettiği bu dönemde baş vurulan doğal yollardan birisi de bal ve propolis.

Oxford üniversitesi tarafından piyasadaki antibiyotik ve ağrı kesicilerden ortalama yüzde 36 daha etkili olduğu kanıtlanan bal özellikle propolis tozu ile karıştırıldığında bu şekilde tüketildiğinde daha çok etkili oluyor.Öksürük ve gribi hemen kesen karışım

Propolisin faydaları nelerdir?Bal’a nasıl karıştıracaksınız?Öksürüğü yüzde 50 azalttığı saptanan bal ve propolis karışımının tarifini Gurme Ahmet Bağran Aksoy verdi.Aksoy salgın hastalıklara karşı bal ve propolis karışımının şu şekilde kullanılması gerektiğini bildirdi.

”Arı ürünlerinden hazırlanacak tüm karışımlarda öncelikle doğal,saf e katkısız ürünler seçilmeli.Sonrasında doğallığından emin olduğunuz her bir çorba kaşığı bal’a ,yarım çay kaşığı propolis eklemeli ve kerıştırmalısınız.Karışımlar hazırlanırken asla metal kaşık kullanılmamalı.

Hazırlanan karışım cam bir kavonaza konulmalı veserin ve rutubetsiz bir yerde oda sıcaklığında saklanmalı.Sabahları aç karnına tüketilmeli.