örgü püsküllü bolero anlatımı

Spread the love


MALZEME: Superlambs Special
RENK NO: 188 (6 yumak)
ŞİŞ NO : 5
ÖRGÜ ŞEKLİ: Ters örgü, saç örgüsü
AKSESUAR: püsküller, işlemeler
Yapılışı:ARKA:
86 ilmeKle başlanarak ters örgü örülür. Beden Doyu 25 cm örülerek kol evi için ner iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilip kalan 74 ilmekle örgüye devam edilir. Beden boyu 45 cm örülerek drka yaka kesimi için ilmekler ortaldnıp ortoddki 26 ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda kalan 24′er ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.
ÖN:28 ilmekle başlanarak ters örgü örülür. Her sıraaa ön ortaddn l’er ilmek artırılarak yuvarlanıp 47 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 25 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilip kaldn 41 ilmekle örgüye devam edilir, kol kesimi yapılırken yaka kesimi için ön ortadan her 3 cm de bir, l’er ilmek kesilir. Omuzda kalan 24 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir. Diğer ön ae aynı şekiiae örülür.
SAÇ ÖRGÜSÜ:3 adet 10′ar Kat iplikle elde Sdç örgüsü yapılıp kol dğzına, yaka etrafına ve e-tek ucundan 4 cm içeri dikilir, (kol ağzına 44+44 cm – ön ve arkaya 155+155 cm) Toplam 12 adet püskül ydpılarak iki öndeki sdç örgülerinin a-ralarına 6′şar 6′şar dikilir.
iğneyle kol ağzına âikiien saç örgüsünün her iki tarafına, ön parçalara dikilen saç örgüsünün her iki tarafına 5 cm aralıkla zikzaklar yapılır.
Ön parçalardaki zikzakların uç kısımlarına iğne ardı yapa-rak!2 adettop yapılır.
Not: Örneklerde kullanılan renk numaraları nakoya aittir.Siz dilerseniz başka bir markanın istediğiniz renklerini kullanabilirsiniz.