Örgü snood boyunluk anlatımı

Spread the love
Örgü snood boyunluk anlatımı
Örgü snood boyunluk anlatımı

Örgü boyunluk(snood)anlatımı.Örgü boyunluk anlatım detayları aşağıda sayfamızdadır.

Örgü snood boyunluk anlatımıŞişimize 35 ilmek atarak başlıyoruz ve düz örgü olarak devam ediyoruz.Sonrasında 2 sıra düz örgü ördükten sonra yuvarlıklığı verebilmek için ;1.gidiş ,dönüş sırası 23 ilmeği düz örgü ördükten sonra örgüyü döndürelim.Dönüş yerlerinde delik oluşmaması için örgüyü döndürdükten sonra ip sol şişte iken sağ şiş üzerine ipi 1 kez dolayalım.

Ve sol şişteki 23 ilmeği trers örelim.İlk ilmeği de örerek alalım. 2.dönüş sırası ,23 ilmeği düz ör, dolamayı 24.i lmek ile birlikte alarak ör ve sıra sonuna kadar devam et.Dönüş sırasında 35 ilmeği ters ör.

Birinci gidiş -dönüş sırasından tekrarlayarak örgümüze yaka çevresi 60 cm,bedeb çevresi yaklaşık 120 cm, olana kadar devam edelim ve sonunda ilmekleri tek seferde kapatarak bitirelim.Başlangıç ve bitiş noktalarını birleştirerek ilmek ilmeğe gelecek şekilde dikelim.Yuvarlak şişile yaka çevresinden 75 ilmek çıkarlım. 20 cm düz örgü ördükten sonra ilmekleri tek seferde kapatalım.Dikiş yeri üzerine gelecek şekilde üst yaka başlangıç hizasından farklı boylarda saçak çıkarark örgü boyunluğı bitirelim.