Saç Kaynak Çeşitleri ve Fiyatları

Rüzgarda salınan parlak ve uzun saçlara ulaşmak o kadar zor değil. Kaynak Saç yaptırmak saç uzatmak isteyenlere alternatif çözüm sunmaya devam ediyor.
Çeşitli model ve renk çeşitleriyle keratinli saç kaynaklar şu anda en çok tercih edilen sağlıklı kaynak saçlardır.
Saç Kaynak Çeşitleri
Günümüzde saç teknolojisi her geçen gün biraz daha ilerliyor. Çıt çıt postişlerden sonra keratin kaynak yapay yolla zahmetsiz ve kolay bir şekilde saç uzatmayı sağlıyor. Son dönemde poliüretanlı kaynak sistemi de popülerleşmeye başladı ancak bu sistemin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.
Tüm bu seçeneklere rağmen; saçlarını uzatamayan ve alternatif saç ürünleri kullanmayı tercih edenlerin çoğu hayal kırıklığına uğrayabiliyor.
Kimisi yüksek meblalar ödemesine karşın, saçları her fön çekildiğinde dipten kopabiliyor, kimininse deniz kenarında güneşlenirken eriyen silikonları saç diplerine yapışıyor. Kötü örnekleri çoğaltmak mümkün ama etrafinızda silikon kaynak yaptıranlar çok iyi bilirler ki, 1-2 ay sonra sökülmek zorunda olan silikon kaynak tutamları, aseton muhteviyatı bir kimyasalla sökülürken çok acı verebilir.
Keratinle Saç Kaynak Yaptırmanın Avantajları:
* Keratin, saçın hammaddesidir.
* Keratin, birleşme noktasına zarar vermez.
* 6-8 ay boyunca saçta kalabilir.
* İstenen her renge kolayca boyanabilir.
* Güneşte, denizde ve saunada bile erimez.
* Sökülürken hiçbir kimyasal gerekmez.
Saç Kaynak Fiyatları
Her şeyden evvel kaynak zahmetli bir iş. Yaklaşık 1-2 saat ince ince tutamlar saça monte ediliyor. Taranırken bir zorluk olmaması için ne kadar ince tutam olursa işin ömrü uzadığı gibi, kalitesi de artıyor. Saçlarınızı ne kadar uzun ve gür görmek isterseniz, maliyet de o kadar artıyor.
Fiyat aralığı 300 YTL ile 1900 YTL arasında değişebiliyor.
Eğer saçlarınız omuzlarınızın üstünde ise ve yaklaşık iki karış uzatmayı düşünüyorsanız, 900 YTL”yi gözden çıkartmalısınız.
Keratin kaynaklarını ortalama 6-8 ay sonra çıkarttıktan sonra, kendi saçlarınızın hiç zarar görmemiş ve ortalama 8 santim de uzamış olduğunu göreceksiniz.

Spread the love