şems aslan astım bronşit çayı

Spread the love

Yeşil ceviz şurubu;
13 haziran 2010 tarihinde Serdemin mutfağı programına konuk olarak katılan Şems Aslan, yeşil ceviz şurubu tarifini verdi. Bu şurup, sağlıklı yaşlanmak, zayıflamak, vücuttaki toksinleri atmak, akciğer hastalıkları, astım bronşit ve guatır hastalıkları için oldukça faydalı bir şurup.
Gerekli malzemeler:
* 500 gr yeşil ceviz
* Alabildiği kadar toz şeker,
Hazırlanışı ve kullanım şekli: Cam bir kavanozun içerisine, yeşil cevizleri, küçük parçalar halinde doğrayın. Bir kat ceviz, bir kat şeker olacak şekilde, tüm kavanozu doldurun. ağzını kapatın. Güneş alan bir cam kenarında 25 gün bekletin. Bu süre içerisinde, ceviz suyunu bırakacak ve zümrüt yeşili bir su elde edeceksiniz. Bu suyu süzün. Cam bir kavanoza koyun. Buz dolabında saklayın. Sabah ve akşam 1 çay kaşığı için. Bu şurup 1 yıl süreyle saklanabilir. Aynı zamanda, iyi bir metabolizma kuvvetlendiricidir.
Yaşam şerbeti;
13 Haziran 2010 tarihinde, kanal 7 de yayınlanmakta olan Serdemin Mutfağı programına konuk olarak katılan Şems Aslan, yaşam şerbeti tarifi verdi. Bu tarif, Japonların sürekli kullandığı, evlerinden hiç eksik etmediği bir karışımdır.
Gerekli malzemeler:
*2 bardak ceviz içi,
*1 kg çilek (ahududu veya böğürtlen de olur),
*1 kg yeşil elma,
*2,5 kg şeker,
*1 bardak su,
Hazırlanışı ve kullanım şekli: Önce şeker ve suyu tencereye koyup kaynamaya bırakın. Cevizi havanda yağı çıkıncaya kadar ezin. Çilekleri yıkayın ve küçük parçalar halinde doğrayın. Elmaları  yıkayın ve kabuklu şekilde küçük küçük doğrayın. Ezilmiş ceviz ile, doğranmış çilek ve elmaları karıştırıp elinizle sıka sıka yoğurun. İyice ezilip biribirine karşıncaya kadar 5-10 dakika kadar bu işleme devam edin. Sonra şerbeti ocaktan alıp üzerine ilave edin. 1 saat bekletip tülbentten süzün. İyice ezerek süzün ki meyvelerin özü iyice çıksın. Bu karışımı hergün sabah akşam 1 çay kaşığı kullanın fazla kullanmayın. Çocuklar ve yaşlılar da kullanabilirler. 1 ay boyunca düzenli kullanın. Vücudunuzdaki ve cildinizdekİ değişimi fark edeceksiniz.
Bu karışımı buzdolabında saklayın.
Faydaları: Kolesterolün düşmesine, zayıflamaya, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına tansiyona, tiroide ve cilt güzelliğine çok faydalı olur. Ayrıca vücuttaki radyasyonun atılmasında da çok etkilidir. Çok yüksek oranda antioksidan içeren bir karışımdır.