Tığ İşi Otantik Yelek Yapılışı

Alize el örgü ipleri yine harika bir modele imza atmış sevgili hanımlar.Tığ işi üstü işlemeli yelek modelinin anlatım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.Kalite: Alize Diva; 60 siyah – 3 yumak • Alize Diva Batik; 4574 – 1 yumak • TIĞ NO: 3 mm • Kullanılan Teknik: Zincir, Trabzan, Zeminsiz Zincir İşi • YELEK: Diva siyah iplikle, ilk kafes için 15 zincir çekilir ve ilk zincire batarak 5’li trabzan yapılır. Kafesler için arada 5 zincir örülür. ve 5’ li tırabzan yapılır

. Sonra örgü boyunca her yandan taraftan 1’er kafes arttırılır. 37. sırada yelek ön-arka-ön olarak ayrılır ve ayrı ayrı örülür. ÖN: 25 kafes örülür ve geri dönülür. Yeleğin tek tarafından arttırma yapılmaya devam edilir, diğer tarafta arttırma yapılmaz. 12 sıra örüldükten sonra bırakılır. ARKA: Her iki yanda kol evi için 2’şer kafes boş bırakılır ve ortadaki 19 kafes 12 sıra örülür. ÖN: Diğer ön gibi örülür.

Sadece (arka örüldükten sonra) 12 sıra örüldükten sonra ön-kol evi için 2 kafes arttır-arka- kol evi için 2 kafes arttır-ön olarak bütün örülür. Her iki taraftan 1’er kafes arttırma yapılmaya devam edilir. Toplam 54 sıra olunca tamamlanır. Tamamlanan yeleğin üstüne Diva Batik 4574 nolu iplikle istenilen desen zeminsiz zincir tekniği ile yapılır.

Tığ İşi Otantik Yelek Yapılışı

Spread the love