Vicks bu kullanım alanlarını biliyor musunuz

Spread the love
Vicks bu kullanım alanlarını biliyor musunuz

Vicks bu kullanım alanlarını biliyor musunuz?Türkiye de en çok satılan kremler arasında yerini alıyor Vicks.

İlk kez 1890 yılında piyasaya sürülen vicks kremin içeriği ise okaliptüs yağı ve mentoldür.Genelde üst solnum yolları için sıcak suyun içerisine konularak burundan solunur.Bunun yanı sıra direk cilde de sürülebilir.Peki siz vicks’in başka nerelerde kullanılabileceğini biliyor musunuz?İlk olarak tıkanan burun deliklerini açmada kullanılan vicks baş ağrıları ve migrene de iyi geliyor.Sadece haricen kullanılan bu krem çocukların erişemeyeceği yerlerde bulundurulmalıdır.Cildi hassas olan kişilerde de alerjik olaylara sebep olabilir.İçerisinde sedir ağacı ve hindistan cevizi yağı da bulunan vicks ilk olarak üst solunum yolları enfeksiyonlarına iyi gelir.

Kronik ağrı şikayetlerinde ise ağrıyan bölgeye sürülür.Kılcal damaların genişlemesini sağlayan özel formülü sayesinde toksinlerin çok daha kısa bir süre içerisinde atılmasını sağlar.Vicks’in diğer faydalarına gelince;

Vicks bu kullanım alanlarını biliyor musunuz

Ödem oluşumunu engeller.Vücutta birikmiş olan toksinleri atan vicks ödem oluşumunun önüne geçer.

Ağrı kesicidir.Sadece baş ağrısı için değil kas ,kemik ağrılarını geçirmede de kullanılır.

Cildin nem oranını dengeler.Cildi çok kuru olan kişiler tarafınadan haftada 1-2 defa kullanılabilir.Ayrıca nasırları geçirir.

Dudak çatlaklarına iyi gelir.Eğer dudaklarınız çok sık çatlıyorsa Vicks krem dudakları besler ve çatlama riskini yarı yarıya düşürür.

Grip ve nezlede özellikle göğüs ve sırta sürülür.Vicks kremi hastanın sırtına sürülür. Havlu ile kapanan sırt gece boyu kremi emer. Ateşi düşüren ve terleten krem sayesinde birçok hasta bir sonraki gün çok dana enerjik başlar.

Solunabilir.Sık sık uygulanan kullanım şekillerinden biri de sıcak suyun içine Vicks kremi atmaktır. Hasta battaniye ya da başka bir örtüyle sıcak suya doğru eğilir. Yaklaşık 7-8 dakika boyunca burnundan derin derin nefes alır. Bu yöntemle sinüsleri ve tıkanan burun kanallarını açmak mümkündür.