Yapışkan kalıntıları nasıl yok edilir

Spread the love
Yapışkan kalıntıları nasıl yok edilir
Yapışkan kalıntıları nasıl yok edilir

Yapışkan kalıntıları,etiket izleri çıkmayan bant izleri oldukça can sıkıcı bir durumdur. Ama merak etmeyin bu kalıntılardan nasıl kurtulacağınıza dair bilgileri hemen sizlerle paylaşıyoruz.

Yapışkan kalıntıları nasıl yok edilir

Kolaydan zora doğru teknikleri sıralamak gerekirse ilk olarak yapışkan bir koli bandını yapışkan kısmı dışarı gelecek şekilde parmaklarınıza sarın.Daha sonra yapışkan kalıntısı olan yerlere pompalama yapar gibi bastırıp çekin.Bir diğer yöntem ise yapışkan kalıntılarını ıslak mendil ile temizlemek .Yapışkanlı bölgeyi ıslak mendille kalıntı kalmayana dek silebilirsiniz. Sert bir yüzeyde olan yapışkan kalıntılarını gidermek için ise ispirto kullanmalısınız.Bu yöntemde ise bir beze ispirto dökerek yapışkanlı alanı ovarak silmeniz gerekiyor.

Bir diğer yöntem de ise sıvı yağ ve karbonatlı karışım ile yapışkanlı bölgeyi silmek.Bu yöntem için ise bir kaseye bir miktar sıvı yağ dökün ve üzerine macun kıvamına gelecek kadar karbonat ekliyorsunuz.Macun kıvamına gelince bu karışımdan alıp yapışkanlı bölgeye sürüyorsunuz. Ovarak siliyorsunuz.Bu arada hazırladığınız karışım fazla olursa hemen ağzı kapalı bir cam kavanoza koyup buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.