yuvarlak yelek anlatımı

Spread the love

/yelek.jpg

MALZEME: AngoramatikRENK NO: 31304 (4 Adet)

ŞİŞ NO: 3.5

ÖRGÜ ŞEKLİ :Ajur örgü ,düz örgü

Yapılışı:Parçanın tamamı 5 bölümden oluşur. 3 bölüm 1 parça – 2 böLüm 1 parça olacak şekilde monte edilir. 1.Bölüm: Sağ arka parçadan başlanır. 120 ilmek başlanarak 2 diş haraşo örülür, ilmekler 5 ilmek ters, 1 dolama, 2 ilmek düz, 4 ilmek ters, l dolama, 2 ilmek birlikte alınmak kesme işlemi yapılır, 4 ilmek ters,. .şeklinde dizilir en sondaki 1 ilmek örmeden bırakılır. Arka sırada ilmekler olduğu gibi örülür. Daha sonra 5 ilmek ters, 1 ilmek düz, 1 dolama, I ilmek kesme şeklinde ilmekler dizilerek sıra tamamlanır en sonddki l ilmek tekrar örülmeden bırakılır. 5 ilmek ters örüldükten sonra, diğer 63 ilmek düz örgü olana kaaar bu şekilde devam edilirken, her düz sırada en sonddn l’er ilmek bırakıldrak düz örgüye çevrilen 63 ilmekle beraber şişte bekletilir

2. Bölüm: 120 ilmek başlanarak 2 diş haraşo örülür 1. bölümde kurulan model dynı şekilde uygulanır, l.bölümde şişte bekletilen ilmekler, her düz sırodd l’erl ilmek örülerek örgüye devam edilir. 1. bölümdeki gibi düz örgüye çevrilen 63 ilmek yine şişte bekletilir.

3. Bölüm: Diğer 2 bölüm gibi örülür. Sıra sonundd örmeden bekletilen l’er ilmekler kol evi için her sırada l’er kesilir. Tekrar düz örgüye çevrilen 63 ilmek şişte bekletilir.

4. ve 5. Bölüm: Bu iki parça birleşik örülür.

Şişte bekletilen 63′er ilmek misinan şişe alındrak her sıradd haraşo örülen ilmeklerden l’er ilmek kesilir, kaldn 5 ilmek bir defada kesilip bitirilir.

1.bölüm ile 4,-5.bölüm ve 3.bölüm ile 4. bölüm 10 cm uzunluğunda birbirlerine dikilir.