250 Gram kaşardan 1 kilo kaşar nasıl yapılır

250 Gram kaşardan 1 kilo kaşar nasıl yapılır
250 Gram kaşardan 1 kilo kaşar nasıl yapılır

Evet yanlış dymadınız sadece 250 gram peynirden 1 kg hatta daha fazla kaşar peyniri elde edebilirsiniz.Tam ve detaylı tarif sayfamızda bulabilirsiniz.

250 Gram peynirden 1 kg hatta daha fazla peynir elde etmek için size gerekli olan malzemlere gelince: 1 litre süt,250 gram kaşar peyniri,1 su bardağı mısır nişastası,1 çorba kaşığı tereyağı,1 tatlı kaşığı tuz.İlk olarak yapmanız gereken kaşar peynirini ufak parçalar halinde doğramak,sonrasında ise diğer yanda bir tencereye 1 litre sütü koyun hemen üzerine parçalara böldüğünüz kaşarları ekleyin. Ve mısır nişastası ve tereyağını da ekleyin.Homojen bir hal alana dek çırpma teli ile çırpıyorsunuz.Mısır nişastası her tarafa yayılıp homojen bir hal alınca ocağın altını açın ve kaynayana dek çırpmaya devam edin.Kaynadıktan sonra ocağın altını kısıp biraz daha çırparak kayanamasını sağlayın.

Tam homojen hal alınca ocağın altını kapatın.Ve ilk sıcağının geçmesini bekleyin.Diğer yanda bir kaba strech film serin ve ilk sıcağı geçtikten sonra karışımı bu kaba boşaltın.Üzerinide bir poşet ile kapatın.Oda sıcaklığına gelmesini bekleyin.Oda sıcaklığına gelince buzdolabıa koyun.Ve 1 saat sonra kaşar peyniriniz yenmeye hazır durumda olacaktır.

250 Gram kaşardan 1 kilo kaşar nasıl yapılır

Spread the love