Karpuzla peynir diyeti yapanlar dikkat

Spread the love
Karpuzla peynir diyeti yapanlar dikkat
Karpuzla peynir diyeti yapanlar dikkat

Özellikle kilo vermek isteyenlerin çok sık yediği karpuz-peynir ikilisi çok fazla tüketilmemeli.Nedeni aşağıda yazımızda.

Evet yanlış duymadınız diyetler de sık kullanılan karpuz-peynir ikilisi çok fazla tüketildiğinde bilinenin aksine kilo almanıza sebep olabilir.Diyet uzmanı Cenk Özyılmaz bu konuda şunları söyledi:Özellikle meyve diyetleri, karbonhidrat içeriği yüksek yağ içeriği düşük diyetlerdir.Bu tür diyetlerin uygulanmasıyla birlikte kısa zamanda kilo verilmektedir.Fakat giden kiloların çoğu kas ve sudan oluşmaktadır.Çok az bir miktar ise yağdan gitmektedir.Giden kiloların bir çoğu kas ve su olduğu için diyet programı bittikten sonra kilolar fazlası ile birlikte geri alınır.Ayrıca kas hacmi azaldığından metabolizma hızı da düşmektedir.

Karpuzla peynir diyeti yapanlar dikkat

Karpuz su oranı en yüksek meyvelerin arasında baş sıradadır.Bunun yanı sıra ekonomik olması sebebi ile tercihlerin başında gelir.Aynı zamanda karpuzun C vitamini,potasyum,posa ve antioksidan içeriği de yüksektir.Yüksek miktarda beta karoten içeren karpuz cildin yenilenmesini ve gençleşmesini de sağlar.

Fakat diğer meyvelerde olduğu gibi karpuzda da en kötü şeker türü olan fruktoz vardır.Özellikle yağ oranı yüksek kişilerin ideal yağ oranını yakalayabilmesi için karpuz tüketiminin sınırlandırılması gerekir.

Bunun yanı sıra yediğiniz peynirin içeriği de çok önemlidir.Eğer karpuzla birlikte peynir yiyorsanız peynirin mutlaka tuzsuz olması gerekli ya da bir ghttps://www.hayatorgusu.com/1-haftada-25-kilo-verdiren-kahve/ece evvelden suda bekletmelisiniz.

Büyük bir dilim karpuz C vitamini ihtiyacınızın neredee ise yüzde 80’nini karşılar. içerdiği likopen ve betakaroten sayesinde tam bir cilt yenileyicidir. Likopen ayrıca damar sertliğinide azaltıyor.İyi kolesterolü destekleyerek kardiyovasküler hastalık riskinde düşüş sağlıyor.