ağrılara nöralterapi ile son

Spread the loveVücudunuzdaki hastalıklar ortaya çıkmadan onlarla savaşmayı ister misiniz? O halde tamamlayıcı tıbbın bir parçası sayılan Nöral Terapi yani vücudu dengeleme yöntemini deneyin. Terapinin en etkili olduğu alan, kronik ağrılar
Dünyada yaygın olarak kullanılan, ülkemizde de pek çok insanın ilgisini çeken tamamlayıcı tıp ve Anti-Aging, her geçen gün yeni tıbbi yaklaşımları beraberinde getirmekte. Geçen ay ‘Hayatı Keşfet’ adlı kitabını çıkaran Natural Sağlık Hizmetleri Merkezi’nin sahibi Dr. Hüseyin Nazlıkul’dan, Nöral Terapi hakkında bilgi aldık.
Hüseyin Bey, Nöral Terapi Türkiye’de henüz bilinmiyor. Siz bu eğitimi nerede aldınız?
Tamamlayıcı tıp ve Nöral Terapi konusunda Federal Almanya’da eğitim aldım. İki yıldır Nöral Terapi cemiyetinin programına sadık kalarak, yani onların denetiminde Berlin Nöral Terapi Enstitüsü ile birlikte kurslar veriyorum. Geçen yıl Türkiye’de ilk kez Nöral Terapi Derneği kurduk. Bu derneğin kurucusu ve başkanıyım. Nöral Terapi eğitimini meslektaşlarıma verme yetkisi olan bir hekimim.
Peki, Nöral Terapi nedir?
Nöral Terapi bir regülasyon, yani vücudun sorunlu olan noktalarının dengelenerek tedavi edilmesi şeklidir.
Bedende hastalıklar ortaya çıkmadan önce bazı değişiklikler oluşur. Çoğu kez modern tıbbın açıklayamadığı rahatsızlıkların, temelinde hastanın zorlanan sinir sistemindeki düzensizlik olduğunu ortaya çıkaran bir bilim dalıdır.
Nöral Terapi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?
Bu yöntem, Avrupa’da tüm ağrı tedavi merkezlerinde çok sık uygulanan bir tedavi metodudur. Migren, gerilim tipi baş ağrısı, boyun-sırt-bel ağrıları, boyun ve bel fıtığı, kulak çınlaması, baş dönmeleri, unutkanlık, nevralji organik fonksiyon bozukluğu ve ağrıları, spor yaralanmaları, varis, selülit, uyku bozukluğu ve düzensizliğinde kullanılır.
Nöral Terapı’nin ana ilkelerinden biri bozucu alanları ortadan kaldırmak. Nedir bozucu alan?
Geçirilmiş bir hastalık, kullanılmış ilaç, yaşadığımız ev, içtiğimiz su, kullandığımız cep telefonları, geçirdiğimiz diş tedavileri, doğum ve özellikle sezaryenle yapılan doğumlar, giydiğimiz elbiseler; hepsi birer bozucu alan olabilirler. İşte Nöral Terapi burada devreye girer. Yani bu bozucu alanı ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi yöntemidir
Nöral Terapi’yi nasıl uyguluyorsunuz?
Lokal anesteziyle uygulanır. Nöral Terapi’nin lokal etkisinin yanı sıra; sinirsel, hormonal, hücresel, pisişik bir düzenleme sistemiyle etki yaptığı kanıtlanmıştır.
Yöntem, özellikle sinin sistemi üzerinde etkili
1920’li yıllarda F.Huneke tarafından Alman orijinli olarak ortaya atılan ‘Nöral Terapi’ yöntemi, özellikle kronik ağrıları ortadan kaldırmak için bir seri lokal anestezi enjeksiyon tekniği olarak doğmuştur. Bu yöntem, iyileşme elde etmek için vegetatif (otonom) sinir sistemi üzerine etki etmek veya uyarmak anlamında kullanılmaktadır.
Dr. Hüseyin Nazlıkul kimdir?
Hüseyin Nazlıkul, Giessen Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp ve Nöral Terapi’nin öncülerinden Prof. Dr. Med. F.H Herget’in 4 yıl boyuncu asistanlığını yaptı. Bu eğitim süreci sonrasında Doğal Yöntemlerle Tedavi-Tamamlayıcı Tıp Uzmanlığı’na hak kazandı. Prof. Dr. Herget ve Prof. Dr. Lorenz Fischer ile birlikte, Nöral Terapi konusunda yayınlanmış pek çok çalışması vardır. Uluslararası Nöral Terapi Cemiyeti’nin üyesi ve eğitim görevlisidir. Türkiye’deki Nöral Terapi Derneği’nin başkanıdır. İrtibat için Tel: (0212) 219 19 12