Cilt lekelerini yok eden bu karışım

Spread the love
Cilt lekelerini  yok eden bu karışım
Cilt lekelerini yok eden bu karışım

Cilt lekeleriniz mi var?Aşağıdaki öenereceğimiz kanıtlanmış doğal yöntemleri uygulayarak cildinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Aşırı melanin üretimi ciltte pigment bozukluğunun yaygın bir nedenidir.Bu problem hormon seviyeleriniz değiştiğinde güneşe maruz kaldıktan ve hamilelikten sonra oluşabilir.Cildinizdeki lekelerden doğal yollardan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri denemelisiniz.Kesin sonuç alacaksınız.Cilt lekelerini yok eden bu karışım

1-Kırmızı soğan:Kırmızı soğan beyazlatma bileşeni olarak kullanılabilir.Yapılan bu çalışma kırmızı soğanın aşırı pigmentasyona neden olan hücre hareketlerini engellediğini göstermiştir.Bunun için yapmanız gereken kırmızı soğandan biraz kesin ve küçük küçük parçalara ayırdıktan sonra hatta rendelereniz daha iyi olur onu gazlı bez veya bir tülbent arasına koyarak cildinizdeki lekelerin üzerine koyun.10-15 dakika bekletip yıkayın.

2-Yoğurt ve üt:Biliminsanları laktik asidin pigmentasyon dahil cilt sorunlarına yardımcı olmak için iyi bir kimyasal olabilecğini söylüyorlar.Bunun için yapmanız gereken ise süt veya doğal yoğurdu yani evde yapmış olduğunuz yoğurdu cildinize uygulamak ve 10 -15 dakika cildinizde bekletip sonrasında yıkamak.Bu şlemi sabah akşam olmak üzere günde 2 defa yapmalısınız.

3-Kurutulmuş dut yaprakları :Kurutulmuş dut yapraklarını ıslatın ve cildinize uygulayın 15-20 dakika bekletin ve cildiniz yıkayın düzenli olarak yaptığınızda cildinizdeki lekelerin yok olduğunuz göreceksiniz.

4-Elma sirkesi uygulayın.:Bilim insanları elma sirkesinin cildi aydınlatan asetik asit sayesinde pigment bozukluğu ile savaşmaya yardımcı olduğunu söylüyorlar.

Elma sirkesi aynı zamanda hücreleri koruyan antioksian görevi görür.Yalnız cildinize hiç bir zaman seyreltmeden sirke kullanmayın.Eşit miktarda su ve sirkeyi karıştırın ve cildinize uygulayın.10 dakika bekletip cildinizi durulayın.