Saçlardaki yağlılığı gideren doğal tarif

Spread the love
Saçlardaki yağlılığı gideren doğal tarif
Saçlardaki yağlılığı gideren doğal tarif

Aslında yağlı saç diye bir şey yoktur.Saç derisi yağlıdır.Ve bu yağda doğal olarak saçları yağlandırır.Özellikle düz saçlı kişilerde gün içerisinde saçlı derideki yağ tüm saçlara doğru yayılır.

İlk olarak tabi ki şampuan alırken özellikle yağlı saçlar için olanları tercih etmelisiniz.Bunun yanı sıra aşağıda size vereceğimiz tarifi uygulayarak sizi sık,sık zor durumda bırakan ve istenmeyen görüntülere yol açan yağlı saçlardan kurtulabilirsiniz.Saçlardaki yağlılığı gideren doğal tarif

Muhtemelen bilmiyorsunuz ve duyunca şaşıracaksınız ancak limon esansiyel yağı sizi bu yağlı saçlardan kurtarabilir.Limon yağı saç derinizdeki yağ oranını dengelemeye yardımcı olur.Aynı zamanda kafa derisindeki sebum oranını düşürür.

Bunun için yapmanız gereken saçınızın cinsine uygun şampuan ile saçlarınızı yıkamak ve her zaman ki gibi saçlarınızı durulamak.Sonrasında bir kaba 2-3 damla limon yağı ekleyip su ile doldurun ve son durulama suyu olarak bu karışımı saçınıza dökün.

Bunun yanı sıra saçınızı yine durulamasını yaptıktan sonra 1 litre suyu içerisine yarım çay bardağı elma sirkesi dökün ve bu karışımla saçınızı durulayın.Peki elma sirkesi ile durulamayı ne kadar sıklıkla yapmamız gerekiyor derseniz?

Kıvırcık,bukleli ya da dalgalı saçı olanlar:2 haftada 1

Düz ,ince telli ve kısa saçlı olanlar :haftada 1

Kimyasal işlem görmüş ya da boyanmış saçlar ise ayda 1 kullanmalıdırlar.Elma sirkesi artı kaşıntıyı azaltırken ,bakterilerinde yok olmasını sağlar ve kepeği de yok der.