Gaz şikayetinizden sizi kurtaracak yöntem

Spread the love
Gaz şikayetinizden sizi kurtaracak yöntem
Gaz şikayetinizden sizi kurtaracak yöntem

Gaz şikayetiniz varsa ve bu duruma doğal bir çare arıyorsanız doğru yerdesiniz.Aşağıda gaz şikayetlerinizi gidereck doğal bitkileri ve nasıl kullanılıklarını okuyabilirsiniz.

Gaz şişkinliğini gidermede ilk olarak önereceğimiz Kimyon:İran Kızılayı Tıp dergisine göre yemeklerinize biraz kimyon eklemek gaz şişkinliği ile mücadele etmenizde çok işinize yarayacaktır.Gaz şikayetinizden sizi kurtaracak yöntem

2.Bitki ise:Rezene:Gaz şikayetlerinizi gidermede rezene çok etkilidir.Rezene tohumlarının,köklerinin ve yapraklarının sindirim sisteminden gazların atılmasını kolaylaştırdığı bilinmektedir.

3-Tarçın:Tarçın ayurveda tıbbında çok kullanılan bir baharatır.anti-inflamatuar,antioksidan,antiseptik, özelliklere sahiptir.Bu özelliklerden dolayı sindirime yardımcı olur.Ve şişkinliği doğal olarak yok eder.

4-Zencefil:Zencefil gastrointestinal aktiviteyi arttırabilen niteliklere sahip olan gingerol bileşeni nedeni ile öne çıkar.Zencefili her türlü yemeklerinize,salatalarınıza,içecklerinize koyup tüketebilirsiniz.