Mutfaktaki karıncalardan öldürmeden nasıl kurtulursunuz

Spread the love
Mutfaktaki karıncalardan öldürmeden nasıl kurtulursunuz
Mutfaktaki karıncalardan öldürmeden nasıl kurtulursunuz

Eğer mutfağınızda balkon varsa bu karıncaların geldiği yer olabilir.Karıncaların gelmemesi için balkon kapınızın dış kısmına tebeşir ile bir çizgi çizin.Mutfaktaki karıncalardan öldürmeden nasıl kurtulursunuz

Karıncalar kalsiyum karbonattan hiç hoşlanmazlar dolayısı ile tebeşir ile çizilmiş yeri görünce geldikleri yere geri döneceklerdir.

Yine tebeşir kadar etkili bir diğer yöntem ise tarçındır. Karıncaları gördüğünüz yerlere biraz tarçın serpin.Karıncaların sevmedikleri bir diğer koku ise tarçın kokusudur.Hatta toz halinde serpmek istemiyorsanız tarçını çubuk halinde alın ve ufak parçalara bölerek karıncaların geldiği yerlere koyun.

Karıncaları mutfağınızdan hatta evinizden uzaklaştıracak bir diğer yöntem ise limon suyudur.Mutfaktaki karıncalardan öldürmeden nasıl kurtulursunuzLimon suyunu nu püskürtmeli bir şişeye doldurun ve kapı eşikleri başta olmak üzere,pencere kenarlarına püskürtün.Hatta pencere kenarlarına limon kabuklarıda koyabilirsiniz.

Son ve en önemli nokta ise:Karıncalar geçtikleri yerlerde diğer karıncaların arkalarından gelmeleri için kokulu bir iz bırakırlar.Mutfağınıza bir karınca geldiğini görür görmez diğer karıncalarında gelmesini engellemek için mutfağınızı hemen sirkeli su ile silin.Bu sirkeli su karıncaların bıraktıkları kokulşu izleri yok edecek.Dolayısı ile diğer karıncaların gelmesini engelleyecektir.