Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi

Spread the love
Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi
Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi

Evde yapacağınız doğal bakım tarifi ile cildinizdeki geniş gözeneklerden kurtulabilirsiniz.Gözenekleriniz sıkılaşırken aynı zamanda da cildiniz parlayacaktır.

Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi

1-Yumurta maskesi:Malzemeler 1 yumurtanın beyazı v 2 çay kaşığı limon suyu.İlk olarak bir kasenin içind yumurta akını ve 2 çay kaşığı limon suyunu köpürene dek çırpıyorsunuz.Daha sonra daha önceden temizlenmiş olan cildinize uygulayın.Bu uygulamadan sonra bölümlere ayırdığınız peçeteleri cildiniz kapatacak şekilde yüzünüzün her yanına hafifçe bastırarak yapıştırırın.Sonrasında kalan karışımı peçetenin üzerinden tekrar uygulayın.15 dakika bekletin ve kuruduğunda peçeteleri yüzünüzden çıkarıp yüzünüzü ılık su ile yıkayın.Bu maskeyi haftada 2 kere yaptığınızda cilt gözeneklerinizin sıkıştığını ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

2-Karbonat maskesi:2 yemek kaşığı karbonatı 3 yemek kaşığı su ile karıştırın.Macun kıvamına getirin.Bu karışımı cildinize masaj yaparak,aşağıdan yukarı doğru uygulayın.1-2 dakika boyunca bu işlemi yapın ve sonrasında cildinizi durulayın.

3-Şeker maskesi:2 kaşık toz şeker ve 1 kaşık sızma zeytinyağı ve 1-2 damla limon suyunu bir kapta karıştırın.Ve cildinize uygulayın.Bu karışımı peeling yapar gibi cildinize uygulayın ve sonrasında cildinizi su ile yıkayın.

4-Kaymak maskesi:2 kaşık yoğurt,1yemek kaşığı kaymak ve yarım salatalık gerekli olan malzemeler..İlk olarak salatalığı rendeleyin.Bir kaba alın ve içerisine yoğurt ve kaymağı ekleyin.Karışımı cildinize uygulayın v 15-20 dakika bekletip soğuk su ile yıkayın.

5-Domates suyu:Domates suyunu çıkarıp yine temizlenmiş cildinize uygulayın.10 dakika bekledikten sonra cildinizi yıkayın.