Kahveyi içip sakın telvesini atmayın

Spread the love
Kahveyi içip sakın telvesini atmayın
Kahveyi içip sakın telvesini atmayın

Hemen hemen,istisnalar dışında Türk kahvesini herkes sever değil mi?Günde enaz hiç içmesek bir fincan içeriz ve de büyük key,f alırız.Peki siz kahvenizi içtikten sonra telvesini atanlardan mısınız?

Yani tamam kahvemi içtip hemen fincanımı yıkayabilirim diyorsanız işte orada br durun derim. Eğer aşağıda yazılanları dikkatilice okursanız emin olun bundan sonra kahve telvenizi atmayacaksınız. Nedenine gelince;ulaslar arası Dermatoloji dergisinde yayımlanan 2015 yılında yapılmış bir çalışma kahvenin ,kahve telvesinin cilt üzerinde çok faydası olduğunu göstermiştir.Kahveyi içip sakın telvesini atmayın

İlk olarak güneşten dolayı cildimizde oluşan kahverengi lekelerin yok olmasına sebep olurken bunun yanı sıra ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde de çok etkilidir kahve telvesi.Peki kahve telvesi uygulamasını cildiniz için nasıl yapacaksınız?İlk olarak kahvenizi içtikten sonra bir kaba hemen telvesini alın ve üzerine 1 çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağını ekleyip güzelce karıştırın.

Daha evvelden temizlemiş olduğunuz cildinize bu karışımı dairesel hareketler yaparak uygulayın.Bu uygulamayı 4-5 dakika boyunca yapın.Sonrasında 30 dakika cildinizde kalmasını sağlayın ve cildinizi temizleyin.Cildinize uygun bir nemlendirici sürerek işlemi sonlandırabilirsiniz.Bu işlemi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz eğer evinizde hindistan cevizi yağınız yoksa onun yerine yoğurtta kullanabilirsiniz.