Hormon sorunları yaşıyorsanız bu takviyeyi kullanmalısınız

Spread the love
Hormon sorunları yaşıyorsanız bu takviyeyi kullanmalısınız
Hormon sorunları yaşıyorsanız bu takviyeyi kullanmalısınız

Eğer hormon sorunları yaşıyorsanız bu takviyeyi kullanmalısınız.Peki nedir bu kullanmanız gereken takviye?Aşağıda yazımızda detaylı olarak belirttik.

Hormon sorunları yaşıyorsanız bu takviyeyi kullanmalısınızHormonel bozukluklarınız varda Magnezyum adeta bir sihir görevi görür.Tiroid,menopoz,adrenalin yorgunluğu ve anksiyate gibi bir çok hormonel dengesizlik sorununu düzeltmek için kullanılır.Çoğu kadında maalesef magnezyum eksikliği oluyor. Bu durumda son nokta olarak yumurtlamanın düzensiz olmasına sebebiyet verir. Vücudumuz stresli olduğunda da magnezyumu hızlı bir şekilde tüketir.Ve ne yazık ki hepimiz genelde stresliyiz.

Ve bu da günlük olarak çok fazla magnezyum tükettiğimiz anlamına geliyor.Vücutta magnezyum eksikliğine sebep olan diğer şeyler ise ;fazla şeker kullanımı ve yine fazla kahve kullanımıdır.Bu arada magnezyumun faydalarına gelince ;Magnezyum hormonel dengeniz için hayati öneme sahiptir.Ve özellikle tiroid,menopoz gibi durumlarla mücadele ediyorsanız magnezyuma başlamanız gerekir.

İşte magnezyumdan alacağınız faydalardan bazıları;sinir sistemini sakinleştirerek aşırı kortizol salgılanmasını önler.Titoid hormonunun üretimine yardımcı olacaktır.Ve tiroidi önleyecektir.İnsülin üretimizi kontrol etmenizi sağlayabilir.Daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır.Ayrıca magnezyum ,progesteron,östrojen ve testesteron hormonlarını yapar bu neden ile peri-menopozdaysanız vücudunuza yardımcı olmalısınız.