Saçtaki beyazları gidermenin doğal yolu

Spread the love
Saçtaki beyazları gidermenin doğal yolu
Saçtaki beyazları gidermenin doğal yolu

Saçların zamansız beyazlamasının bir çok nedeni olabilir.Yetersiz beslenme,stres,genetik faktörler bunlardan bir kaçı olabilir.

Beslenme yetersizliği yüzünden oluşan saç beyazlamasında B vitamini,demir,bakır,iyot’un yetersiz alımıdır.Saçları erken yaşta beyazlayanlar A,E,C içeren besinler tüketmeli ve ekşi yemelidirler.Karaciğer için faydalı olan balık yağı almalıdır.Yeşil yapraklı sebzeler ve beta karoten içeren besinlerin tüketilmesine öncelik verilmelidir.İşte saçtaki beyazları kapatmanın en doğal yolu.Bunun için gerekli malzemeler.

Saçtaki beyazları gidermenin doğal yolu

3 çorba kaşığı kinin yaprağı

3 çorba kaşığı biberiye

2 bardak su

Suyu bir tencereye alın ve ocakta kayanatın.Su kaynayınca içerisine 3 yemek kaşığı kinin yapraklarını ekleyin.10dakika kısık ateşte kaynattıktan sonra biberiyeyi de ekleyin ve ocağın altını kapatın.

Hemen tencerenin de ağzını kapatın ve karışımı soğumaya bırakın.Soğuduktan sonra süzün ve bir şişeye doldurun.Şimdi yapmanız gereken saçlarınızı her zaman ki gibi şampuanla yıkamak ve durulamak.Sonrasın da en son bu karışımı saçınıza dökün ve bu şekilde saçınızı kurumaya bırakın.Bu işlemi hafta 3 gün yapabilirsiniz.

Sabah.com.tr.