Siyah noktalarınızdan domatesle nasıl kurtulacaksınız

Spread the love
Siyah noktalarınızdan domatesle nasıl kurtulacaksınız
Siyah noktalarınızdan domatesle nasıl kurtulacaksınız

Evet domates adeta siyah noktaların düşmanı ve siz aşağıda size yazacağım yöntem ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Domataes A,C ve K vitaminleri açısından çok zengindir. Bu vitaminler cildinizi güzel ve sağlıklı tutabilmek için cilt bakım rutininize katkıda bulunur. Domatesin asit özelliği özellikle tıkanmış gözenekleri açar,bunun yanı sıra sivilce oluşumunu azaltır. Domtste bulunan kırmızı pigment likopen ,güneş ışığına maruz kalmaktan kaynaklanan serbest radikalleri ve sağlıklı cilt hücrelerimize zarar verebilecek etkenleri azaltan güçlü bir antioksidandır.Siyah noktalarınızdan domatesle nasıl kurtulacaksınız

Gelelim siyah noktalarımızı yok etmek için domatesi nasıl kullanacağımıza: İlk olarak orta boy bir domatesi alın ve ortadan 2’ye kesin.Kesmiş olduğunuz kısıma 1 yarım çay kaşığı toz şeker ekleyin. Sonrasında daha evvelden temizlemiş olduğunuz cildinize siyah noktaların olduğu bölgere masaj yaparak üzerinde toz şeker olan domatesi gezdirin.

Bu şekerli domatesi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.Cildiniz siyah noktalardan arınırken diğer yandan da tıkanan gözeneklerinizin açılmasını sağlayacak.İşlem sonrasında cildinizi temizleyin.Ve bir tonik kullanın,toniğiniz yoksa bir çok tonik markasından daha iyi sonuç veren gül suyunu öneririm.Gül suyunun müthiş dercede cildi sıklaştırıcı genişlemiş gözenekleri sıkılaştırıcı etkisi vardır.