Ahmet Maranki Varis İçin Bitkisel Öneriler

Spread the love

varis

Günümüzde birçok insanın ağrı, yorgunluk, yanma, kaşıntı, şişme ve gece krampları gibi rahatsızlıklar yaşamasına neden olan varis, toplardamarların bozularak kanın katılaşması ve kan dolaşımının bozulması sonucunda toplardamarların şişmesi şeklinde oluşur.
Yazın en sıcak günlerinde, dolabınızda hâlâ giymediğiniz etekleriniz ve elbiseleriniz mi var? Peki, neden? Çünkü bacaklarınızda mavi mavi görünen damarlarınızın bacaklarınızı çirkinleştirdiğini düşünüyorsunuz. Dolaşım bozukluğunun neden olduğu bu hoş olmayan görüntüyü önlemenin ve hafifletmenin yolları var oysa!
Özellikle hanımların en büyük kabuslarından olan varislerin tedavisi için Prof. Dr. Ahmet Maranki ’den bitkisel tedavi formüllerini aşağıda verilmiştir. Acil şifalar.
– 1 litre beyaz ispirtonun içine 4 adet kafirun koyun. Akşam elde edilen karışımı varisli bölgelerinize sürdükten sonra streç filmle sararak yatın.
Ertesi sabah tekrar aynı uygulamayı tekrarlayın.
– Çoban çantası otu, kekik, at kuyruğu otu ve at kestanesinin kabuğu ayrı ayrı ya da hepsini beraber çay gibi demleyerek günde 3-4 su bardağı içilir.
– Fındık yaprağı ve asma yaprağı çayları varise çok iyi gelir.
– 1 bardak kaynar suyun içine, 4 gram rezene konularak 10 dakika bekletilerek günde 2-3 bardak içilir.
– Çobançantası taze bitkisi doğranarak bir kaba konularak üzerine keskin sirke ilave edilerek 10 gün güneşte bekletilir. Elde edilen karışım ile varisli bölgeler her gün aşağıdan yukarıya doğru ovulur.
– 40 derece ısıtılmış 1 kova sıcak suyun içine yarım fincan ezilmiş şap ve 1 fincan karbonat konularak eritilir. Haftada 3 gün 15 dakika süre ile bacaklar dize kadar bu suya konur. Varisler daha yukarı çıkmış ise aynı işlem küvette tekrarlanır.
– Fındık ağacı kabuğu, ceviz ağacı kabuğu ile kaynatılır. Suyu ile varislerin üstüne pansuman yapılır