Düşük tansiyondan kurtulmak için doğal çözüm

Spread the love
Düşük tansiyondan kurtulmak için doğal çözüm
Düşük tansiyondan kurtulmak için doğal çözüm

Tıbbi olarak Hipotansiyon olarak biline düşük tansiyon kan basıncı değerlerinin (Üst sayı 90 milimetre civanın veya alt sayı 60 mm hg’nin altında yani9/6 değerinin altında olduğu zaman ortaya çıkan bir durumdur.

Düşük tansiyonlu insanlar normal ya da yüksek tansiyonlu insanlara göre daha uzun yaşama eğilimine sahip olabilirler.Bu nedenle düşük tansiyon tercih sebebi görülebilir.Ancak bayılma ve baş dönmesine de yol açabilir.Her zaman söyldeğimiz gibi rahatızlıklarınızda ilk olarak doktora başvurmalısınız.Kronik düşük tansiyon yaşayanlar için doğal önerilere gelince:

Düşük tansiyondan kurtulmak için doğal çözüm

1-Meyan kökü:Meyan kökü kan basıncınızı yükseltmek için harika bir besindir.2-Zencefil:Zencefil de kahvedeki kafein gibi olumsuz etkileri olmayan bir uyarıcıdır.Bu egzotik kök metabolizmanızı hızlandırır.Ayrıca vücudunuzu her anlamda uyarır.Özellikle baş dönmesi ve mide bulantısı ile birlikte düşük tansiyon varsa kullanmak çok iyidir.

3-Biberiye çayı ve bal:Biberiye çay ve bal çayı her yaş için harika bir içecektir. 4- Arı polen,:Arı poleni arılardan gelen süper bir besindir.Günde 1 çay kaşığı kadar arı polenini meyve suyu veya yoğurt ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Bunun yanında Kulak masajı:Tüm vücudunuz kulağınıza yansır.Kulağınıza yukarıdan aşağı oğru bir masaj yaptığınızda tansiyonunuzun yükseldiğini göreceksiniz.Yine kulağınıza bu sefer aşağıdan yukarı doğru masaj yaparsanız bu da sizin rahatlamanıza gevşemenize sebep olacaktır.