Ev yapımı cif tarifi

Spread the love
Ev yapımı cif tarifi
Ev yapımı cif tarifi

Sodyum bikarbonat olarak ta bilinen karbonat yenilebilir olduğundan mutfağımızda pasta,böreklerde hamur işlerinde ve bir çok yiyeceklerde ilk kullandığımız üründür.

Fakat bunun yanında karbonat mutfak dışında çok fazla yerde kullanılabilir. Ve çokta etkili temizleyici bir madde olarak çok iyi iş çıkarır. Bugün çoğumuzun evlerinde kullanmış olduğu sıvı ovma kremleri (cif v.b) yerine karbonat ile yapabileceğiniz çok ama çok etkili bunun yanı sıra doğa dostu artı sağlığınızı korumanıza da faydası olacak olan sıvı ovma kremi tarifi vereceğiz.Ev yapımı cif tarifi

Bunun için size gerekli olan malzemler:

Karbonat

İri taneli tuz ve bulaşık deterjanı

Bu karışımı hazırlarken ölçüleri kendinize göre az veya çok olarak ayarlayabilirsiniz. İlk olarak bir kap alın ve içerisine aynı oranda karbonat ve tuz ekleyin.Örneğin 1 fincan karbonat ekliyorsanız ,1 fincan da tuz ekleyin. Sonrasında karışımın içerisine macun kıvamına gelene dek bulaşık deterjanı ekleyin. Ve güzelce karıştırın. İşte size ev yapımı doğal cif temizlik maddesi. Bu sıvı ovma kreminizi çaydanlıktan tutun da ,tencere kap kacak ve banyo temizliğine kadar her yerde kullanabilirsiniz.