Nasır gideren bitkisel kür

Spread the love
Nasır gideren bitkisel kür
Nasır gideren bitkisel kür

Yanlış ayakkabı kullanımı,uzun süre ayakta kalmak nasırlara yol açailir. Nasırlar kendisi küçük lakin acısı büyük sorunlarır.

Nasır gideren bitkisel kürAyak tabanları,topuklar,parmaklar ve parmak eklemlerinde sıkça görülürler. Yüzeysel olanlar nispeten daha az acı verse de içe ya da dışa bir piramit şeklinde büyüyen nasırlar hayatınızı yaşanmaz kılabilirler. Nasır oluşumunu önlemek için ilk olarak dikkat etmeniz gereken durumlar vardır.

Ayakkabılarınız düzenli temizlenmeli ve içerisine talk pudrası dökmelisiniz. Dar ayakkabılar ve yüksek ökçeli ayakkabılar ayak basınçlarına neden olurlar ve dolayısı ile nasırlar gelişebilir. Bunun yanı sıra ayağınızı çok sıkmayan pamuklu çoraplar tercih etmelisiniz.Çoraplarınızı her gün değiştirmelisiniz.

Ayaklarınızı yıkarken sıklıkla ponza taşı ile ovmak nasırların oluşma ihtimalini oldukça düşürür. Özellikle ponza taşı ile ovduktan sonra ayaklar bir antiseptik ile temizlenmelidir.Son olarak ayaklar yıkandıktan sonra bir nemlendirici sürmek gerekmektedir.

Özellikle ayak tabanında nasır oluşumunu önlemek için sert tabanlı ayakkabılar giymemelisiniz.Hatta her gün aynı ayakkabıyı giymemenizde öneriler arasındadır.En azından 2 çift ayakkabıyı dönüşümlü olarak giymeye çalışmalısınız.

Gelelim nasırları geçiren bitkisel çözüme: Bunun için size gerekli olan malzemler,Meyan kökü ve limon suyudur.İlk olarak bir tutam meyan kökünü robottan geçirin sonrasında üzerine 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve hamur haline getirin. Nasırlı olan bölgeyi bu karışımla he gece en az 5 dakika kadar ovun.Bir kaç gece bu uygulamayı yapın.