Fibromiyalji için doğal çözümler

Spread the love
Fibromiyalji için doğal çözümler
Fibromiyalji için doğal çözümler

Fiziksel,görsel ve işitsel uyaranlara karşı hassaiyet vardır.Sebei tam olarak bilinmese de fiziksel ve duygusal strese maruz kaldığınızda semptomlar tipik olarak daha da kötüleşir.

Fibromiyalji için doğal çözümler

Bu hastalık kadınlarda daha da yaygındır.Fibromiyalji kaslarda,tendonlarda bağlarda ve eklemlerde yaygın ağrı,yorgunluk ve sertlik ile karekterize edilen kronik bir hastalıktır.İlk olarak her zaman söylediğimiz gibi bir doktora görünüp tedaviye başlamak önemlidir.Bunun yanı sıra evde fibromiyalji ağrılarınızı azaltacak yöntemlerde uygulayabilirsiniz.Fibromiyalji için evde yapabileceğiniz doğal çözümlere gelince:

1-Kekik çayı:Kekik flavonoidler açısından çok zengindir.Bundan dolayı tendonların,bağların,eklemlerin bozulmasını yavaşlatacak mükemmel antioksidan faydalara sahiptir.Kan basıncınızı düzenlemeye yardımcı olacak yüksek konsantrasyonlarda demir,kalsiyum ve potasyum içerir.

Kekik çayı ayrıca vücut organlarınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olan kırmızı kan hücrelerinin oluşumnu iyileştirir.Kekik çayı nasıl yapılır?

2 Bardak sıcak suyun içerisine 2 yemek kaşığı kekik koyun ve üzerini kapatarak 5-10 dakika demelenmeye bırakın.Soğunca içbilirsiniz.İsterseniz bal ilave edebilirsiniz.,

2-zERDEÇALLI SÜT:Zerdeçalın antienflamatuvar özellikleri sayesinde bu karışım kas gerginliğini ve eklem sertliğinizi azaltacaktır.Aynı zamanda vücuttaki bakterileri yok etmeye ,fibromiyaljinin tedavisine yardımcı olan bağışıklık sisteminizin işlevini harekete geçirmete yardımcı olur.Zerdeçallı süt nasıl hazırlanır? 1 su bardağı sütü ısıtın ve içerisine 1 yemek kaşığı zerdeçal atın ve karıştırın. Bu şekilde için ayrıca yemeklerinize ve salatalarınıza da zerdeçal ekleyerek tüketebilirsiniz.

3-Yeşil çay:Yeşil çay fibromiyaljinin özelliği olan yorgunluk ve yorgunlukla savaşan L-theanine gibi amino asitler açısından zengindir.