Karaciğer yağlanmasını gideren doğal yöntem

Spread the love
Karaciğer yağlanmasını gideren doğal yöntem
Karaciğer yağlanmasını gideren doğal yöntem

Karaciğer yağlanması ,karaciğer hücrelerinde aşırı konsantrasyonlarda yağ asitleri ve trigliseridler tutulduğunda ortaya çıkar.

Enginarın vücuttaki yağ birikimini azaltma yeteneği sayesinde yağlı karaciğer tedavisinde en çok tavsiye edilen sebzelerin başında gelir. Enginar vücudun doğal karaciğer temizleme süreçlerini destekleyen doğal lifler ve antioksidan maddeler içerir. Böylece yağlar dokularda birikmez.Karaciğer yağlanmasını gideren doğal yöntem

Karaciğr yağlanmasını gideren doğal tarif için yapmanız gerekenler: Bir tencereye 3 bardak su koyun ve kaynatın. Su kaynayınca 1 adet enginarı içerisine atın. Ve 3 dakika daha kaynatın. Sonrasında ocağın altını kapatın ve soğumaya bırakın. Bu enginar suyunu yemeklerden önce 1 bardak için.

Karahindiba: Karahindiba’da yağlı karaciğer tedavisinde çok etkili olup sindirim rahatsızlığını ve iltihaplanmayı da giderir. Bir tencereye 1 bardak su koyun ve kaynatın sonrasında içerisine 1 yemek kaşığı karahindiba ekleyin.Ocağın altını kapatın ve 15 dakika demlenmesini bekleyin. Gün içerisinde 2 bardak bu sudan için. 2 hafta kadar kullanabilirsiniz.

Ayrıca Rezenede karaciğer yağlanmasını gidermede çok etkili bir bitkidir. Yine rezene içinde 1 tencerede 1 bardak su kaynatın ve 1 tatlı kaşığı rezene koyup ocağın altını kapatın.Demlenmeye bırakın. Soğuyunca gün içerisinde 2 bardak içebilirsiniz.