İstenmeyen tüylerden kurtaran doğal yöntem

İstenmeyen tüylerden kurtaran doğal yöntem
İstenmeyen tüylerden kurtaran doğal yöntem

Maalesef istenmeyen tüyler hanımların en çok uğraştıkları durumların başında geliyor. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer,epilasyon v.b yöntemler vardır elbet.

Ama bu yöntemler hem sağlığınız açısından hem de keseniz açısından çok ta iyi bir durum değildir.Bunun yanı sıra epilasyon aletleri de büyük bir kolaylık sağlıyor elbet. Tüm hanımların nereyse tek dileği bu istenmeyen tüylerden sonsuza dek kurtulmak öyle değil mi?İşte sizlere sizi istenmeyen tüylerden kurtaracak olan doğal yöntem: Bunun için size gerekli olan malzemeler:

İstenmeyen tüylerden kurtaran doğal yöntem

130 gram lanolin

10 gram vazelin

25 gram kırlangıç otu özü

Nişasta

Tüm malzemeleri bir tencereye koyun ve içinde su kaynamakta olan başka bir tencerenin üzerine oturtun.(Benmari usulü) buharın sıcaklığı ,le erimesini sağlayın.Karışımlar eriyince içerisine 15 gram nişsata ekliyorsunuz.

Soğumasını bekleyin.Soğuyunca karışımınızda bir miktar alın ve istenmeyen tüylerinizin üzerlerine sürün. Bu şekilde 8 saat bekletin ve 8 saat sonunda o bölgeyi yıkayın. Süre olarak size uzun bir süre gelmiş olabilir ama bu yöntem istenmeyen tüylerden kurtulma da çok etkili bir yöntemdir.Belli aralıklarla uygulama yaptığınızda istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulacaksınız.

Spread the love