Kulak ağrısını bu yöntemle kolayca geçirebilirsiniz

Spread the love
Kulak ağrısını bu yöntemle kolayca geçirebilirsiniz
Kulak ağrısını bu yöntemle kolayca geçirebilirsiniz

Kulak enfeksiyonları özellikle küçük çocuklarda çok yaygın şekilde görülür.Ve ne yazık ki dayanılmaz derecede ağrıya sebep olur bu durum.

Kulak ağrısını bu yöntemle kolayca geçirebilirsinizEğer kulak ağrısı yaşıyorsanız muhtemelen bir kulak enfeksiyonu veya iltihabından kaynaklanıyordur bu durum.Daha öncede söylediğimiz gibi kulak ağrısı başınıza gelebilecek kötü durumlardan biridir.Bu nedenle insanlar kulak ağrısını gidermek için damlalar ya da antibiyotiklere başvururlar.Ancak kulak ağrısı hafifletmenin çok kolay ve pratik bir yolu var. Size gerekli olan ise deniz tuzu ve çorap hepsi bu kadar.

İlk olarak ocakta bir tavayı ısıtın ve sonrasında pamuklu bir çorabın içerisine yeteri kadar deniz tuzu koyun ve ağzını bağlayın.Sonra bu çorabı tavaya koyun ve 4-5 dakika kadar ısınmasını sağlayın.Daha sonra ısıtılmış çorabı kulağınıza koyun.(Bu arada sıcaklık ayarına dikkat edin tabii çok sıcak olmamalı yoksa yanarsınız)

Bu ısı ağrınızı haifletecek ,toksinleri emecek ve kulak enfeksiyonunu iyileştircektir.Deniz tuzu antiseptik olarak çalışır.Ve kulaktaki nemi ortadan kaldırır.Bu süper kolay ilaç yetişkinlr ve çocuklar için ağrıyı hafifletmenin en kolay yoludur.