Yaygın hastalıklar için Evde mutlaka bulunması gereken esansiyel yağlar neler

Spread the love
Yaygın hastalıklar için Evde mutlaka bulunması gereken esansiyel yağlar neler
Evde mutlaka bulunması gereken esansiyel yağlar neler

Yaygın hastalıklar için doğal tedavi yolu arıyorsanız,işte sizlere herkesin evinde bulundurması gereken esansiyel yağlar.

İşte eczadolabınızda bulundurmanız gereken esansiyel yağlar;Yaygın hastalıklar için Evde mutlaka bulunması gereken esansiyel yağlar neler

1-Lavanta yağı:Her evde olması gereken bir yağ varsa o da lavanta yağı olmalıdır.Sadece güzel bir çiçek kokusuna sahip olmakla kalmaz aynı zamanda,baş ağrısı veya soğuk algınlığı varsa büyük ölçüde yardımcı olur.En popüler yağlardan birisi olan avanta yağı özellikle uyku sorunu yaşayanlar için bulunmaz bir nimet.

2-Çay ağacı yağı:Çay ağacı yağının kullanım alanları vardır.Şöyle ki yaraların temizlenmesi,Cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur,Tırnak mantarlarını öldürür,diğer malzemlerle ile karıştırıldığında haika br l dezenfektanı olabilir.

3-Papatya yağı:Papatya yağı müthiş bir rahatlatıcıdır.Yine uyuya dalmakta zorluk çekenlerde papatya yağı kullanabilirler.

4-Mame yağı:Nane yağı kokusunun keskinliğinden dolayı herkes tarafından sevilmeyebilir.Ancak nane yağı başta hazımsızlığa faydası olacağından elinizin altında olmaıdır.Bunun yanı sıra baş ağrılarınızı gidermekte de birebirdir nane yağı.

5-Bergamut yağı:Bergamutun kendine özgü meyveli hoş bir kokusu vardır.Bu yüzden bu kadar popüler yağ olması şaşırtıcı değildir.Güzel kokulu kozmetikler yapmak için özellikle masaj yağlarına eklenebilir.Bergamut ayrıca ağrı ve iltihaplanmaya da iyi gelir.Alternatif tıp a kullanılır.